ХТПП
Забули пароль?
Реєстрація
  Головна arrow 2008.04.16 - Підведено підсумки програми "Чисте виробництво в Херсоні"
Головна
Про палату
Послуги
Календар заходів
Члени палати
Реєстр надійних партнерів
Виставки та ярмарки ХТПП
Зовнішньо-економічна діяльність
Учбовий центр ХТПП
Тендери
Видання палати
Комерційні пропозиції
Херсонський регіон
Бізнес Херсонщини у персоналіях
Посилання
Запитати
2008.04.16 — Підведено підсумки програми «Чисте виробництво в Херсоні»

У середу, 16 квітня, представники Норвезької асоціації дипломованих інженерів та наукових працівників TEKNA – координатор проектів Асоціації пані Єлена Берстад, менеджер проектів пан Лейв Б'єрке та головний координатор програм з боку Союзу дипломованих інженерів Норвегії пан Арильд Нордбю відвідали Херсон з метою проведення заключної, четвертої сесії програми «Чисте виробництво». Під час цієї сесії усі слухачі, які дійшли до фінального етапу Програми, презентували розроблені ними проекти і, у разі успішного захисту, отримали сертифікати міжнародного зразка, що надають право здійснювати викладацьку, експертну і консультаційну роботу за Програмою в Україні та за кордоном.
Нагадаємо, що Програма з енергетичної ефективності, «чистого виробництва» й обізнаності з охороною навколишнього середовища стартувала в Херсоні наприкінці жовтня минулого року. Метою програми стало залучення українських інженерів, які працюють у галузі житлово-комунального господарства, до вирішення питань збереження енергії таким чином, аби процес її споживання був ефективнішим з економічної та екологічної точок зору. Результати проведення програми досліджуються на рівні міністерств екології, ЖКГ, а також НАЕР і комітету екології Верховної Ради України.

За результатами Програми учасники презентували 9 проектів, які включали 24 конкретні заходи, спрямовані на покращення екологічної ситуації на підприємствах. На момент презентації низку заходів вже було впроваджено, інші знаходились на стадії втілення.

Варто підкреслити, що запровадження програми «Чисте виробництво» на підприємствах Херсона і області – це перший крок до сертифікації за стандартом ISO-14001, системою екологічного менеджменту.

Зауважимо, що на заключну сесію було запрошено не тільки спеціалістів підприємств, які брали участь у програмі, але й керівників, які активно підтримували своїх працівників під час цієї важливої, але досить важкої роботи, адже Херсонщина була для «Чистого виробництва» випробовувальним майданчиком. Саме наша область стала першою в Україні, де стартувала програма.

Під час роботи у межах сесії пан Арильд Нордбю, який був знайомий з учасниками Програми лише заочно, отримав можливість об’єктивно оцінити виконану роботу. Він висловлював свої зауваження і побажання щодо подальшого розвитку розпочатої підприємствами роботи. За словами пана Нордбю, всі ми маємо вірити, що розроблені проекти не залишаться лише на папері, адже усі вони мають важливе економічне, соціальне і, насамперед, екологічне значення.

За спільної думки українських і норвезьких спеціалістів, усі дипломні роботи заслуговують високої оцінки. Теми робот були досить різноманітними, як-то: реконструкція і модернізація очисних споруд на території біосферного заповідника Асканія-Нова, впровадження автоматизації виробництва на водонасосних станціях водопроводно-каналізаційного господарства, проект з реконструкції комплекса водопостачання села, розробка заходів з підвищення ефективності використання енергоресурсів у дитячому садку тощо.

Після робочої частини під час урочистого банкету усі слухачі, які успішно захистили власні проекти і регулярно брали участь у роботі Програми, отримали дипломи міжнародного зразка, які надають право надалі брати участь у Програмі в якості викладачів і консультантів у здійсненні аналогічних програм з тим, щоб учасників і прихильників програми «Чисте виробництво» становилося все більше.

Окрім цього спеціально на фінальну сесію координатори Програми запросили консультанта, технічного радника Скандинавської екологічної фінансової корпорації NEFCO, яка надає пільгове кредитування та софінансування проектів з чистого виробництва та енергоефективності. На сьогодні NEFCO забезпечує фінансову підтримку в реалізації широкого спектра екологічно-привабливих проектів у країнах Центральної і Східної Європи, у т.ч. Росії, Білорусії та Україні. Пан Каташов висловив свою авторитетну думку з приводу побаченого і побажав слухачам подальших успіхів у справі покращення екологічної ситуації на планеті.

Поспішаємо запевнити всіх, хто бажав би пройти курс за програмою «Чисте виробництво», але не встиг під час першої Програми, що наступна Програма стартує вже восени цього року. Установчий семінар для виробничих підприємств, представників, у тому числі, малого і середнього бізнесу, які бажали б зробити неоціненний внесок до екології з вигодою для власного бізнесу, відбудеться у конференц-залі Херсонської ТПП вже 28 травня 2008 року.

Довідки за тел. (0552) 32-52-38, 32-52-91, 42-51-19 або E-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.

 
< Попередня   Наступна >
Найближчі виставки
2008.09.10-11 - "БІЗНЕС-СЕРВІС"
виставка послуг для успішного ведення бізнесу
2008.10.02-04 - "КНИЖКОВИЙ САЛОН"
виставка-ярмарок художньої літератури, посібників та періодики
Анонси
Українсько-естонський бізнес-форум
Запрошуємо до співпраці
2008.09 - Українсько-таджицький бізнес-форум
Запрошуємо розглянути можливість співробітництва
Протягом 2008 р. - проведення засідань комітетів підприємців при ТПП України
Запрошуємо до співпраці
 
© Херсонська Торгово-промислова палата
Design: GRADES